Dbamy o środowisko

Ogrodzenia Aluminiowe A LFEN to nie tylko perfekcyjne wykonanie oraz niespotykana dbałość o szczegóły, to również najwyższa jakość materiałów użytych do produkcji oraz autorskie profile i rozwiązania. Dzięki własnemu systemowi profili aluminiowych proces produkcji jest bardzo wydajny i przyjazny środowisku. Wszystkie operacje wykonywane są z użyciem najnowszych technologii obróbki - centra obróbcze CNC.

Innowacyjność

Wszystkie operacje wykonywane są z użyciem najnowszych technologii obróbki - centra obróbcze CNC . Bazujemy na własnym know-how które nabyliśmy podczas 30 lat produkcji wyrobów z aluminium. Produkujemy ogrodzenia na wymiar podany przez klientów, ale według własnych wzorów projektowych. W naszej pracy stosujemy innowacyjność, czego potwierdzeniem jest kilkanaście patentów i świadectw ochronnych udzielonych przez Urząd Patentowy RP.

Nasza Filozofia

W naszej filozofii biznesowej wdrażamy zasady ESG. Biznes powinien tworzyć wartość, być zyskowny, ale dobrze, żeby był też odpowiedzialny. Nasz model biznesowy opiera się na tworzeniu i rozwijaniu działalności w formacie: "modern convenience” który w centrum stawia klienta, a także szybką i wygodną możliwość realizacji jego potrzeb. Wierzymy, że przyszłość należy do firm, które rozwijają się w sposób zrównoważony, dbają nie tylko o wynik finansowy, ale także o klientów, partnerów biznesowych i pracowników oraz o środowisko naturalne.

Zrównoważony
Rozwój

Chcemy tak prowadzić swój biznes, żeby mógł rozwijać się w długim terminie odpowiadając na różne potrzeby. Naszą misją jest codzienne upraszczanie życia naszym klientom . Robimy to poprzez promocję zrównoważonego stylu życia, pozytywne oddziaływanie na otoczenie społeczne i środowisko naturalne oraz odpowiedzialne praktyki biznesowe. Przyjęliśmy i realizujemy strategię, która definiuje nasze ambicje uwzględniające trzy litery : ESG

E–environmental

Określiliśmy cele w obszarze ochrony środowiska. To min. ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz poszukiwanie cyrkularnych modeli działania

Zobowiązaliśmy się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych
w okresie do 2026 roku o 25% względem roku 2020

Stawiamy na tzw. cyrkularność. Chcemy osiągnąć neutralność w obszarze papieru po 2025 roku, czyli odzyskamy i ponownie wykorzystamy 100% papieru wprowadzonego na rynek.

Kładziemy nacisk na zakup surowców u naszych dostawców, u których występuje wzrost udziału złomu w wyrobach wyciskanych z nisko emisyjnych wlewków.

W naszych opakowaniach wykorzystujemy tylko drewno pozyskane w ramach odpowiedzialnej gospodarki leśnej, co potwierdza międzynarodowy certyfikat FSC (Forest Stewardship Council).

Odnawialne źródła energii, których wykorzystywanie nie wiąże się z długotrwałymi deficytem są naszym hobby. Realizujemy je dzięki instalacji fotowoltaicznej która zasila naszą produkcję. Jesteśmy neutralni energetycznie.

S–social responsibility

Podjęliśmy zobowiązanie promocji rozwiązań preferujących zdrowy i zrównoważony styl życia(m.in. poprzez promocję inwestycji w zieloną energię)

Przeciwdziałamy marnowaniu energii (szczególnie w operacjach własnych)

Wprowadzanie usług ułatwiających klientom zrównoważony styl życia np. poprzez możliwość doładowania akumulatorów swojego elektrycznego lub hybrydowego pojazdu na terenie naszego zakładu.

W kwestiach pracowniczych kładziemy nacisk na różnorodność i kulturę organizacyjną w tym poziom satysfakcji i zaangażowania pracowników.

G–corporate governance

Podnosimy sprawność naszej organizacji w oparciu o najlepsze praktyki zarządcze, transparentność oraz raportowanie oparte o najlepsze międzynarodowe standardy.

Najcenniejszym naszym aktywem jest zaufanie. Nowoczesny biznes musi być wiarygodny i transparentny w swojej komunikacji. Stosujemy różnorodne narzędzia i formy porozumiewania się oraz korzystamy z bieżącego dostępu do istotnych informacji, w tym informacji poza finansowych.

Tak można podsumować nasze rozumienie znaczenia ESG we współczesnym zarządzaniu przedsiębiorstwem. Bez zaufania nie ma mowy o tworzeniu wartości finansowej i pozafinansowej, a bez tworzonej wartości-sukcesu. Twórz go z nami.

Tagline

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat.