Ogrodzenia poziome szerokie

Modele w te grupie charakteryzują się szerokimi lamelami. Zbudowane są z profili o kształcie prostokąta lub blachy aluminiowej. Modele z tej grupy idealnie komponują się z bardzo nowoczesnymi bryłami domów. Na szczególną uwagę zasługuje model F06, w którym rama obkładana jest w całości arkuszami z blachy aluminiowej.

Ogrodzenia poziome szerokie

Ogrodzenie z blachy – model F01

Ogrodzenie z blachy – model F01

• Model zbudowany z lameli poziomych wykonanych z blachy aluminiowej,

• dowolna ilość oraz wysokość lameli,

• stała szczelina miedzy lamelami – 10mm lub 20mm.

Ogrodzenie z blachy – model F02

Ogrodzenie z blachy – model F02

• Model zbudowany z lameli poziomych wykonanych z perforowanej blachy aluminiowej,

• dowolna ilość oraz wysokość lameli,

• stała szczelina miedzy lamelami – 10mm lub 20mm.

Ogrodzenie z blachy – model F03

Ogrodzenie z blachy – model F03

• Model zbudowany z poziomych lameli o wymiarze 420x20mm,

• lamela 420mm składa się z dwóch profili 200×20 połączonych płaskownikiem 20mm,

• układ bez szczelin daje ciekawy efekt przetłoczonej ściany.

Ogrodzenie z blachy – model F05

Ogrodzenie z blachy – model F05

• Model zbudowany z lameli poziomych o wymiarze 400x20mm,

• lamela 400mm składa się z dwóch profili 200x20mm ułożonych bez szczeliny pomiędzy,

• możliwa dowolna szczelina między lamelami.

Ogrodzenie z blachy – model F06

Ogrodzenie z blachy – model F06

• Model pełny, bramy i furtki obłożone są blachą aluminiową z dwóch stron,

• w tym modelu nie występuje panel,

• blacha aluminiowa klejona jest do ramy przy pomocy specjalnego kleju oraz zabezpieczona przez nity.

Pełne ogrodzenia aluminiowe i o szerokich lamelach z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Wynika to głównie z długiej listy korzyści. Przede wszystkim – waga. W porównaniu do stali, ogrodzenia aluminiowe są wyjątkowo lekkie. Dzięki temu ich transport oraz montaż są łatwiejsze niż np. ogrodzeń betonowych. Jednocześnie, pomimo swojej lekkości, aluminium wyróżnia się wytrzymałością, wysoką odpornością na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowym atutem duży wybór wzorów. Lamele dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, ułożonych poziomo lub pionie, w regularnych lub nieregularnych odstępach. Ogrodzenia aluminiowe mogą być także w całości pokryte blachą. Standardowe, klasyczne, nowoczesne, niezależnie od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, w Alfen jest tak duży wybór wzorów ogrodzeń pełnych i szerokich, że wachlarz możliwości jest niemal nieograniczony. Z punktu widzenia percepcji ma to ogromne znaczenie. Ogrodzenia poziome optycznie obniżają i poszerzają budynki, a nawet całą posesję. Chociaż jest to ogrodzenie dla każdego, nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie, a dla niektórych domów i przestrzeni życiowej może po prostu nie pasować.

Jak wyglądają nowoczesne ogrodzenia pełne i o szerokich lamelalach?

Nowoczesne ogrodzenia pełne pokryte wysokiej jakości blachą aluminiową są projektowane zgodnie z aktualnymi trendami w architekturze i designie. Najsilniejszym z nich jest minimalizm, który wyraża się w geometrycznych formach, stonowanej kolorystyce oraz powściągliwości dekoracyjnej. Nowoczesne ogrodzenia o szerokich lamelach mogą być wykonane z wysokich profili zamkniętych (o kształcie prostokąta) lub z blachy zamkniętej w ramce. Oczywiście ich wymiary są różne, tak jak sposób ich rozmieszczenia w przęśle. Mogą być mocowane w większych odległościach od siebie i ogrodzenie będzie mocno ażurowe lub bez szczelin aby zapewnić pełną prywatność. Model F03 jest dobrym materiałem “do zabawy formą”, możemy skonfigurować go w taki sposób aby stanowił ścianę z charakterystycznymi liniami przełamania lub jako lżejszą formę z większymi odstępami. Dla osób, które chcą jedynie zaakcentować granicę działki i pokazać zagospodarowanie swojej posesji, mogą wybrać model F02, który wykonany jest z perforowanej blachy aluminiowej. Dla szczególnie wymagających i ceniących sobie prywatność, możemy polecić zyskujący w ostatnim czasie popularność model F06. W tym modelu do ramy aluminiowej mocowane są z obu stron arkusze blachy aluminiowej. W Alfen znajdziesz szeroki wybór ogrodzeń pełnych i szerokich, które dobierzesz do własnych preferencji. Ciekawy design i ich funkcjonalność z pewnością przekonają każdego. Zapraszamy do składania zamówień u naszych dystrybutorów.